Seçim Sonrası İlk Kabine Toplantısında Masadaki Konu Başlıkları Seçim Sonrası İlk Kabine Toplantısında Masadaki Konu Başlıkları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim öncesinde emeklilerin zam beklentilerine kapıyı kapatarak, zaten yeteri kadar adım atıldığını savundu. Önceki haftalarda en düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşlarının yetersiz olduğunu ifade eden Erdoğan, bu açıklaması sonrasında emekliler arasında maaş artışı beklentisinin oluşmasına sebep olmuştu.

Ancak Çorum'da düzenlenen bir mitingde konuşan Erdoğan, emeklilerin maaşlarının artırılması beklentisinin gereksiz olduğunu vurguladı. Konuşmasında, "Emeklinin maaşlarını artıralım" şeklinde ortaya atılan fikirlere değinen Erdoğan, emeklilerin aylıklarında zaten yüzde 50'ye varan oranlarda artış yapıldığını belirtti. Ayrıca, emeklilerin sıkıntılarını hafifletmek amacıyla çeşitli çözüm yollarının devreye alındığını dile getirdi. Bu çözüm yolları arasında tek seferlik 5 bin lira ödeme, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artırılması ve banka promosyonlarının yükseltilmesi gibi adımlar bulunuyor.

Kaynak: diken