Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hiçbir partiye kazandırmak ya da kaybettirmek amacıyla seçime girmediklerini vurgulayarak İstanbul adayını çekmek için AK Parti'ye üç şart sundu. Erbakan'ın açıklamaları şu şekildedir:

  1. İsrail'le Ticareti Sonlandırma ve İhracatı Kesme: İktidarın İsrail'le ticareti sonlandıracağını ve İsrail'e ihracatı kesme konusunda taahhüt vermesi gerektiğini ifade etti.

    Seçim Sonrası İlk Kabine Toplantısında Masadaki Konu Başlıkları Seçim Sonrası İlk Kabine Toplantısında Masadaki Konu Başlıkları
  2. Kürecik Radar Üssü'nün Kapatılması: Malatya'da İsrail'i korumak için kurulan Kürecik Radar Üssü'nün kapatılması gerektiğini belirtti.

  3. Emekli Maaşının 20 Bin TL'ye Çıkarılması: Emekli maaşının 20 bin TL'ye çıkarılması gerektiğini talep etti.

Erbakan, bu şartların yerine getirilmesi durumunda Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul adayını çekmeye hazır olduklarını dile getirdi. Ayrıca, Milli Görüş'ün diğer partilere kazandırmak ya da kaybettirmek için seçime girmediğini ve halkın derdine derman olmayı, ahlaklı belediyeciliği ve yaşanabilir bir Türkiye'yi hedeflediklerini belirtti.

Kaynak: Son Dakika