İYİ Parti Karaisalı İlçe Başkanı Mustafa Kuşdemir partisinden istifa etti. Kuşdemir'in istifasının nedeninin ise "Belediye başkanı adayı Kemal Metin'in, parti genel başkanı ve ilçe başkanlığını yok sayarak meclis üyeleri listesi hazırlamaya çalışması ve bu dayatmayı tehditkar bir şekilde dile getirmesi" olduğu belirtildi.

Kuşdemir, istifasının ardından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"Parti teşkilatını, üyeleri ve şahsımı sadece ve sadece basamak olarak kullanan ve bizleri bir avuç insan topluluğu olarak görerek ’ezeceğinden’ bahsetme haddini aşan bir aday ile yola devam edemezdim.

Siirt Belediyesi kayyımın borçlarını afişle duyurdu Siirt Belediyesi kayyımın borçlarını afişle duyurdu

Uzlaşı ve diyalog ortamında bir türlü buluşamayan, ekipçiliği ve emeği görmezden gelen, seçilmek üzere yola çıkmasına rağmen daha seçilmeden güç zehirlenmesi yaşayan, her şeyden önemlisi parti teşkilatını ve ilçe başkanlık makamını yok sayarak liste dayatmaya kalkışan bir adayla seçime gitmek şahsım ve Karaisalı halkı için saygısızlık olacak idi.

Teşkilat ile hareket etmek yerine kendi ailesiyle birlikte hareket eden ve tüm kararları aile içinde alan bir adayla seçim kazanılacağına olan inancım da gittikçe zayıflamaktadır."

Kaynak: karar