Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Adana'daki Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe teşkilatlarını kapattı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, kapatma kararının gerekçesini "yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri" olarak açıkladı.

Aynı gerekçelerle Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü'nün görevine son verildiği ve disiplin kuruluna sevk edildiği aktarıldı.

Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yerel seçim çalışmaları sırasında parti disiplini ve politikalarına aykırı davranışlar sergilemeleri nedeniyle Adana ilinin Karaisalı, Saimbeyli ve Yumurtalık ilçe başkanlıkları kapatılmıştır. Aynı gerekçeyle, Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, başdanışmanlık görevinden alınmış olup, tedbirli olarak merkez disiplin kuruluna sevk edilmiştir" ifadelerini kullandı.(Gazete Duvar)

CHP'li Yavuzyılmaz duyurdu: Enerji Bakanlığı verilen 6 lisansı iptal etmedi CHP'li Yavuzyılmaz duyurdu: Enerji Bakanlığı verilen 6 lisansı iptal etmedi

Editör: DS Haber