Zülfü Livaneli, sosyal medya hesabından hakkında yapılan 'DİSK konserinden para alma' iddialarına tepki gösterdi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Livaneli, "Bazı terbiye dışı mesajlar, üsluptan daha önemli bazı sorunları düşünmeme yol açtı. Bizden sonraki kuşaklar ‘dayanışma’ kavramını unutmuş" dedi.

Afrika'da Cadı İddiasıyla Yakılan Kadın Sosyal Medyada Büyük İnfial Yarattı Afrika'da Cadı İddiasıyla Yakılan Kadın Sosyal Medyada Büyük İnfial Yarattı

Sanatçı, para kazanma iddialarına ilişkin eleştirilerde bulunarak, "Her şeyi menfaat açısından görüyor. Bizi de kendileri gibi görüyorlar" dedi.

Dayanışma amacıyla sahneye çıkacakları DİSK konserinden para kazanacaklarına ihtimal verenlere yüklenen Livaneli, "Dayanışma amacıyla ve heyecanla vereceğimiz DİSK konserinden para kazanacağımıza ihtimal verecek kadar şaşırmışlar" ifadelerini kullandı.

Livaneli'nin açıklamalarına göre, sanatçıya göre bu tür etkinlikler dayanışma ruhunu yansıtmalıdır.

Pandemi döneminde çalışamayan müzisyenlere bağışlanan konser ücretlerini hatırlatan Livaneli, derdinin hiçbir zaman para olmadığını ve onurlu kalmayı tercih ettiklerini belirtti.

Sanatçı, geçmişte yaptığı çalışmaları ve dayanışma ruhunu da paylaşarak, sanat hayatının 55 yıllık bir uğraş olduğunu vurguladı. (Cumhuriyet)

Editör: DS Haber