Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Hürriyet köyünde, Büyükşehir Yasası'nın ardından Karacabey Belediyesi tarafından tapulu arazilere el konulmasına karşı mücadele eden köylüler, hükümete yönelik sert tepkilerini dile getirdi.

Üsküdar'da dün yaşanan şiddetli yağışlardan dolayı sitenin duvarı çöktü: 2 araç hasar gördü Üsküdar'da dün yaşanan şiddetli yağışlardan dolayı sitenin duvarı çöktü: 2 araç hasar gördü

Köylüler, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk'ün köye yaptığı ziyarette ve Hürriyet Köyü Gençlik ve Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Bayram Efe'nin açıklamalarında, yaşanan haksızlıklara ve iktidarın tutumuna karşı isyanlarını dile getirdi.

Öztürk, köydeki arazi sorununu ve köylülerin yaşadığı mağduriyeti vurgulayarak, köylülerin atalarından miras kalan arazilerin nasıl elinden alındığını anlattı. Ayrıca, iktidarın genel politikalarını eleştirerek, Türkiye'de her şeyin satılık hale geldiğine dikkat çekti.

Bayram Efe ise, AK Partili milletvekillerine seslenerek, köylülerin yaşadığı sorunlara duyarsız kaldıklarını ve çözüm üretmediklerini ifade etti. Ayrıca, köylülerin temsil edilmediğini ve iktidarın köyün sorunlarına kayıtsız kaldığını belirterek, "Bir köyün sorununu çözemezken, nasıl olur da bizim oylarımıza talip olabiliyorsunuz" diyerek sert eleştirilerde bulundu.

Köylülerin seslerini duyurmak ve haklarını savunmak için verdikleri mücadele, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde benzer sorunlar yaşayan vatandaşların da dikkatini çekiyor. Bu tür haksız uygulamalara karşı mücadele eden köylüler, haklarını arama konusundaki kararlılıklarını sürdürüyor.

Kaynak: Birgün