Başkan Genç, Akyazı'da bulunan stadyum ve şehir hastanesi gibi alanlarda artan trafik yoğunluğuna dikkat çekerek, hafif raylı sistemin bu bölgeler arasında önemli bir ulaşım alternatifi olacağını ifade etti.

Projenin ilk etabının 8,7 kilometrelik bir güzergahı kapsadığını ve bu etabın Atatürk Alanı ile meydan bölgesi arasındaki trafiğin en yoğun olduğu alanda yapılacağını belirtti.

Çorum'da fabrika işçileri azottan zehirlendi: 1'i ağır 6 işçi hastanede Çorum'da fabrika işçileri azottan zehirlendi: 1'i ağır 6 işçi hastanede

24 Nisan'da protokol imzalanacak olan projenin hızla ilerlemesi ve 2025 yılında Akyazı ile Meydan arasındaki etabın tamamlanması hedeflendiğini söyleyen Genç, bu projenin kentin mutluluğuna katkı sağlayacağını ve "en mutlu şehir" olma hedefine önemli bir adım olacağını ifade etti.

Başkan Genç, projenin hayata geçirilmesiyle ilgili olarak Cumhurbaşkanı ve Ulaştırma Bakanı'nın desteğinin kararlılıkla sürdüğünü belirtti ve bu önemli hizmetin şehre kazandırılmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi

Kaynak: AA